شرایط بازگشت کالا

انتاکالا شرایطی را برای بازگشت کالای خریداری شده تا حداکثر سه (۳) روز پس از تحویل سفارش در نظر گرفته است. پس از گذشت زمان تعیین شده، هیچ گونه مسئولیتی بر عهده انتاکالا نخواهد بود.

کالا و محصولات در صورت داشتن شرایط زیر می‌تواند به انتاکالا بازگشت داده شود:

  • معیوب بودن کالا

  • نداشتن اصالت

  • نداشتن استاندارد ایران برای کالاهای تولید داخل

در صورت مشاهده هرگونه آسیب‌دیدگی فیزیکی کالا یا بسته‌بندی آن، می‌توانید تا حداکثر سه (۳) روز کاری پس از دریافت کالا، ایراد و آسیب آن را به انتاکالا اطلاع دهید تا نسبت به بازگشت کالا اقدام شود.

شرایط انصراف از سفارش

اگر می‌خواهید سفارش خود را تغییر بدهید یا از خرید کالایی بعد از ثبت سفارش آن منصرف شده‌اید، باید با شماره تلفن 73639000 - 021 تماس بگیرید تا کارشناسان انتاکالا شما را راهنمایی کنند.

اگر بنا به دلایلی که می‌تواند شامل بروز مشکل هنگام تحویل کالا یا احراز شرایط کالای بازگشتی باشد، تصمیم به مرجوع کردن کالا داشته باشید، باید با واحد پشتیبانی انتاکالا تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید. مرجوع کردن کالا در هر شرایطی منوط به تأیید کارشناسان ما طبق این آیین‌نامه است.

نکات مهم و قابل توجه هنگام بازگشت کالا

پیش از بازگشت دادن کالا، ضروری است تا نکته‌های زیر را در نظر داشته باشید و رعایت کنید:

  • سلامت کالا، انطباق سفارش با محصول دریافتی و کامل بودن سفارش بررسی شود؛ سپس باید کد تحویل را به مأمور ارسال کالا بدهید و در صورت بروز هر گونه مشکلی مسئله را به واحد پشتیبانی انتاکالا ارجاع دهید.

  • برای مرجوع کردن کالا باید اصل فاکتور خرید را به نماینده انتاکالا تحویل دهید.

  • کارشناسان انتاکالا و مراکز معتبر آزمایشگاهی و بازرسی ملاک تشخیص اصالت، تناقض و عیب هستند.

در صورت تأیید کارشناسان مربوطه، هزینه بازگشت کالا بر عهده فروشگاه اینترنتی انتاکالا خواهد بود.