معرفی جدیدترین محصولات زیمنس در سال 2021

محصولات زیمنس

محصولات زیمنس

زیمنس ابرشرکت خوشه‌ای آلمانی چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در شهر مونیخ قرار دارد و بزرگ‌ترین شرکت تولیدی صنعتی در اروپا است. بخش‌های اصلی زیمنس عبارت‌اند از: صنعت، انرژی، بهداشت و درمان (زیمنس Healthineers) و زیرساخت و شهرها، که نمایانگر فعالیت‌های اصلی آن هستند. این شرکت سازنده برجسته تجهیزات تشخیص پزشکی است و بخش بهداشت پزشکی، که حدود ۱۲ درصد از کل فروش زیمنس را تشکیل می‌دهد، پس از بخش اتوماسیون صنعتی، دومین واحد سودآور آن است.

معرفی جدیدترین محصولات زیمنس

زیمنس دامنه گسترده‌ای از محصولات و خدمات مربوط به مهندسی برق و الکترونیک را ارائه می‌دهد. محصولات آن را می‌توان به‌طورکلی به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

 1. محصولات مرتبط با ساختمان
 2. درایوها
 3. اتوماسیون و محصولات مرتبط با کارخانه‌های صنعتی
 4. محصولات مرتبط با انرژی
 5. روشنایی
 6. محصولات پزشکی
 7. محصولات مرتبط با ترابری و لجستیک

تجهیزات خانه هوشمند زیمنس یکی از محصولات زیمنس است که برای تمامی نیازهای یک ساختمان کافی هستند. تمامی تجهیزات این برند از مواد درجه‌یک ساخته می‌شوند. ازجمله تجهیزات خانه هوشمند زیمنس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. Control Apartment Unit: مغز و قلب خانه است؛
 2. Room Unit:  دمای اتاق را اندازه می گیرد و این اجازه را به شما می‌دهد تا تنظیمات خاص خود را برای اتاق انجام دهید؛
 3. Web Server: کاربران را قادر می‌سازد تا سیستم زندگی Synco را از راه دور و از طریق web کنترل کنند؛
 4. Door/Window Contact: به عنوان سنسور در و پنجره استفاده می‌شود.

جدیدترین محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس

از محصولات زیمنس می توان به درایوها، اتوماسیون و محصولات مربوط به کارخانه‌های صنعتی زیمنس اشاره کرد که شامل موتورها و درایوهای تسمه‌های نقاله، پمپ‌ها و کمپرسورها، موتورها و درایوهای سنگین برای کارخانه‌های نورد فولاد، کمپرسورهای خطوط لوله نفت‌وگاز، اجزای مکانیکی شامل چرخ‌دنده برای توربین‌های بادی و کارخانه‌های سیمان، تجهیزات و سامانه‌های اتوماسیون و کنترل‌ها برای ماشین‌آلات تولیدی و ابزارآلات صنعتی و کارخانه صنعتی برای فرآوری آب و مواد اولیه است.

محصولات زیمنس

جدیدترین محصولات لوازم برقی زیمنس

محصولات مرتبط با لوازم برقی زیمنس شامل: توربین‌های گازی و بخار، ژنراتورها، کمپرسورها، توربین‌های بادی درون‌خشکی و فراساحل، محصولات انتقال برق ولتاژ بالا، ترانسفورماتورهای برق، محصولات و سامانه‌های سوئیچینگ ولتاژ بالا، سامانه‌های انتقال جریان برق متناوب و مستقیم، اجزا و سامانه‌های ولتاژ متوسط و محصولات اتوماسیون برق است.

در صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر، این شرکت مجموعه‌ای از محصولات و خدمات را برای کمک به ساخت و بهره‌برداری از شبکه‌های کوچک برق، در هر اندازه‌ای، ارائه می‌دهد. این بخش تولید و توزیع انرژی الکتریکی و همچنین نظارت و کنترل‌بر ریزشبکه‌ها را فراهم می‌کند.

شرکت تابعه OSRAM محصولات روشنایی از جمله لامپ‌های رشته‌ای، هالوژن، فلورسنت کوچک، فلورسنت، لامپ‌های تخلیه شدید و زنون تولید می‌کند. منابع نوری نیمه‌هادی اپتو-الکترونیکی مانند دیودهای نورگسیل(LEDها)، LEDهای آلی، دیودهای لیزر قدرت بالا، سامانه‌های LED و چراغ‌های LED، تجهیزات الکترونیکی ازجمله بالاست‌های الکترونیکی، سامانه‌های کنترل و مدیریت روشنایی و اجزای دقیق مربوط به آن است.

محصولات زیمنس در زمینه درایوهای نسل جدید

درایوهای سری V

1. درایو مدل V20 سینامیکس

این درایو فقط مد v/f را پشتیبانی می‌کند و می‌توان pid سنسور آنالوگ مثلا فشار سیال را انجام داد. نرم افزاری پشتیبانی نمی‌کند و پارامترها را می‌توان از طریق کی پد یا ماژول wifi از طریق web server تغییر داد.

شبکه مدباس استاندارد و شبکه rs485 تحت پروتکل uss را پشتیبانی می‌کند. استفاده این درایوها در راه‌اندازی پمپ‌ها، فن‌ها و کانوایرهای ساده و کارهای سبکی که گشتاور راه‌اندازی بالا نمی‌خواهند است.

اتوماسیون صنعتی
2. درایو مدل V90 سینامیکس

یکی دیگر از محصولات زیمنس درایو مدل V90 سینامیکس است. این درایو تنها سرو موتور مخصوص خودش را راه‌اندازی می‌کند. در توان‌های کوچک تولید شده است. می‌توان از طریق شبکه پروفینت، پالس یا از طریق پروتکل uss به سرو درایو فرمان دهیم. در دستگاه‌های cnc و دستگاه‌هایی که کنترل پوزیشن دقیق می‌خواهند از این درایو استفاده می‌کنند. با نرم‌افزار v-assistant قابل پروگرام است.

درایوهای سری G سینامیکس

این درایوها برای راه‌اندازی موتورهای اسنکرون است. مدل‌های G110, G120 برای توان پایین و متوسط مدل‌های G130 و G150 برای توان‌های بالا و موتورهای HIGH VOLTAGE به‌ کار برده می‌شوند. مدهای V/F و مد VECTOR ENCODER LESS را همه سری‌ها کنترل می‌کنند و مد وکتور با انکودر را در برخی مدل‌ها قرار داده شده است.

در برخی مدل‌ها کارت کنترلی جداشونده است و می‌توان کارت کنترلی را روی هر پاور با هر توانی قرار داد اما در برخی مدل‌ها کارت کنترلی کامپکت و غیرقابل‌تفکیک از پاور درایو است. شبکه‌های PROFINET , PROFIBUS , CAN و مدباس تحت پروتکل USS را پشتیبانی می‌کند.

محصولات Siemens

در کارهایی که گشتاور راه‌اندازی بالا می‌خواهد مثل جرثقیل‌ها، میکسرها، اکسترودرها، کانورهای سنگین، صنایع چاپ و بسته‌بندی، کارتن‌سازی، مقواسازی، کابل‌سازی برای کنترل تنشن و بخش فرستنده و جمع‌کننده رول و … استفاده می‌شود.

مقاله پیشنهادی: درایو صنعتی چیست، چه کاربردی دارد و تفاوت آن با اینورتر چیست؟

درایوهای سری S سینامیکس

در این سری درایوها که از دیگر محصولات زیمنس هستند، هم موتور آسنکرون و هم موتور سرو کنترل می‌شود. همه مدهای v/f و وکتور با انکودر و بدون انکودر را برای موتورهای آسنکرون  و هم موشن کنترل را برای سرو می‌تواند کنترل کند. کنترلر مدل‌های S110 فقط قابلیت  کنترل یک درایو را دارد. اما در مدل S120 کنترلر CU320 قابلیت کنترل چندین درایو را با هم دارد.

در این سری یک شبکه داخلی به نام DRIVE-CLIQ بین ادوات درایو پاور و کنترلر و انکودر و ماژول‌های اکس‌تر نال ارتباط برقرار می‌کند.  این سری هم با کنترلر سری D400 می‌تواند کنترل شود و قابلیت پروگرام PLC دارد و هم با کنترلر SINUMERIK سری 840D برای کنترلرهای CNC می‌تواند کنترل شود.

در کارهای پوزیشن کنترل حتی با موتور اسنکرون از این سری استفاده می‌شود. در صنایع چاپ و بسته‌بندی، کارتن‌سازی، مقواسازی، خط تولیدهای با سرعت‌بالا با قابلیت پوزیشن کنترل مثل تولید نوشابه و کنسرو و صنایع مواد غذایی از سری S120 استفاده می‌کنند.

 • و درایوهای S120 هم ورودی AC و در برخی فقط ورودی DC می‌گیرند.
 • سری S150 بر ای توان های بالا و HIGH VOLTAGE ها استفاده می‌شود.
 • شبکه‌های پروفینت، پروفیباس، CAN و مدباس تحت پروتکل USS را کنترل می‌کنند.
 •  درایوهای سری G و S سینامیکس با نرم‌افزارهای STARTER,  SIMOTION SCOUT و TIA PORTAL ( DRIVE) قابل پروگرام  و تنظیم پارامترها هستند.

مقاله پیشنهادی: اتوماسیون صنعتی چیست ؟