هیدرو‌موتور

هیدروموتورها

هیدروموتور از جمله تجهیزات دوار است و در ماشین‌هایی که نیاز به حرکت چرخشی دارند، استفاده می‌شود. هیدروموتورها ساختاری شبیه به پمپ‌های هیدرولیکی دارند اما نحوه عملکرد آن‌ها متفاوت است. هیدروموتور انرژی موجود در روغن هیدرولیک را دریافت و به گشتاور و حرکت دورانی تبدیل می‌کند. در واقع عملکرد این دستگاه‌ها برعکس پمپ‌های هیدرولیک‌ است (پمپ‌ها توان مکانیکی را به توان سیال تبدیل می‌کنند). هیدروموتور در صنایع خودروسازی، شیمیایی، معدن، سیمان و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد و به آن موتور هیدرولیک نیز گفته می‌شود.

انواع هیدروموتور

هیدروموتورها را می‌توان براساس عملکرد به سه گروه اصلی تقسیم‌بندی کرد:
  • هیدروموتور دنده‌ای: ساختار داخلی هیدروموتور دنده‌ای شبیه به پمپ‌های دنده‌ای است. در این هیدروموتور هر چه چرخ‌دنده بزرگ‌تر باشد، گشتاور خروجی بیشتر و سرعت هیدروموتور کمتر خواهد بود؛ بنابراین هر چقدر چرخ‌دنده‌ها کوچک‌تر باشند، سرعت هیدروموتور بیشتر است. حداکثر سرعت در این نوع هیدروموتور، 1000 دور بر دقیقه است. هیدروموتور دنده‌ای در برابر نیروی محوری و شعاعی استحکام خوبی دارد و از بازدهی بالایی نیز برخوردار است.
  • هیدروموتور پیستونی: هیدروموتورهای پیستونی شبیه به پمپ‌های پیستونی هستند و ساختمان فشرده‌ای دارند. این هیدروموتورها گشتاور بالا، شتاب زیاد و عمر بالایی دارند.
  • هیدروموتور پره‌ای: در هیدروموتور پره‌ای تعدادی پیستون قرار دارد که روی شفت خروجی و بدنه هیدروموتور نصب شده‌اند. در این هیدروموتورها، گشتاور به انتهای پیستون‌ها فشار وارد می‌کند و این فشار منجر به چرخش شفت خروجی می‌شود.
  • خرید و فروش آنلاین انواع هیدروموتور

    پیش از آن که اقدام به خرید هیدروموتور کنید، باید سه فاکتور اصلی توان، دور و گشتاور هیدروموتور را مورد بررسی قرار دهید. انتاکالا با فراهم آوردن بستری برای خرید و فروش آنلاین کالاهای صنعتی، این امکان را به شما می‌دهد که انواع هیدروموتور را به سادگی معامله کنید. در صورتی که خریدار یا فروشنده این محصولات هستید، با ثبت‌نام در سایت انتاکالا، می‌توانید نسبت به خرید یا فروش آن‌ها اقدام کنید.
    هیچ محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.