جک هیدرولیک

جک هیدرولیک

جک هیدرولیک وسیله‌ای است که به کمک آن می‌توان انرژی موجود در یک سیال تحت فشار (مانند روغن هیدرولیک) را به انرژی مکانیکی تبدیل کرد. این جک‌ها توان هیدرولیکی را به توان مکانیکی تبدیل می‌کنند و با نام سیلندر هیدرولیک نیز شناخته می‌شوند. جک‌های پنوماتیک نیز با هوای فشرده کار می‌کنند و معمولا دارای حرکت خطی یا چرخشی غیریکنواخت هستند. در واقع جک هیدرولیک انرژی خود را از روغن هیدرولیک و جک پنوماتیک انرژی موردنیازش را از هوای فشرده تامین می‌کند. بنابراین جک‌های پنوماتیک قدرت کمتری نسبت به جک‌های هیدرولیک دارند. همچنین نوع دیگری از جک‌ها وجود دارد که هیدروپنوماتیک نامیده می‌شود و به طور همزمان از روغن هیدرولیک و هوای فشرده استفاده می‌کند.

انواع جک هیدرولیک

جک‌های هیدرولیک و پنوماتیک به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند:

انواع جک هیدرولیک

جک‌های هیدرولیک به دو نوع جک یک‌طرفه و جک دوطرفه تقسیم می‌شوند. جک‌ها یا سیلندرهای یک‌طرفه تنها در یک جهت کار می‌کنند و در صورتی که فشار برداشته شود، پیستون به کمک نیروی فنر به حالت اولیه خودش برمی‌گردد. در جک هیدرولیک دوطرفه، فشار به هر دو طرف سیلندر وارد می‌شود و کار در دو جهت انجام می‌شود. در این جک‌ها در هر دو طرف رفت و برگشت، قابلیت اعمال نیرو وجود دارد.

انواع جک پنوماتیک

جک‌های پنوماتیک نیز مانند جک‌های هیدرولیک در دو نوع یک‌طرفه و دوطرفه تولید می‌شوند. در جک‌های پنوماتیک یک‌طرفه، هوای فشرده از یک طرف وارد می‌شود و پیستون را به حرکت درمی‌آورد؛ هنگامی که فشار هوا قطع شود، پیستون به کمک فنر بازگرداننده به حالت اولیه بازمی‌گردد.
خرید و فروش آنلاین انواع جک
انتاکالا با فراهم آوردن بستری برای خرید و فروش آنلاین کالاهای صنعتی، این امکان را به شما می‌دهد که انواع جک‌های هیدرولیک و پنوماتیک را به سادگی معامله کنید. در صورتی که خریدار یا فروشنده این محصولات هستید، با ثبت‌نام در سایت انتاکالا، می‌توانید نسبت به خرید یا فروش آن‌ها اقدام کنید.
مشاهده به عنوان مشبک فهرست

1مورد

تا بر صفحه
  1. برند : رونیکس
    آرام بند درب مدل RH-8585 (عدد)
    ‎898٬000ریال
مشاهده به عنوان مشبک فهرست

1مورد

تا بر صفحه