سیلندر

سیلندر هیدرولیک

سیلندر هیدرولیک وسیله‌ای است که به کمک سیال، نیروی خطی موردنیاز برای به حرکت درآوردن اجسام را تولید می‌کند. در واقع سیلندر جریان مایع هیدرولیکی فشرده شده را به انرژی تبدیل می‌کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سیلندرها این است که می‌توانند در دمای خیلی بالا و خیلی پایین به راحتی کار کنند و کارکرد خود را از دست ندهند. این وسیله به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر سیلندر از سه جزء اصلی بدنه، پیستون و میل پیستون تشکیل شده است. ته سیلندر و میل پیستون به‌وسیله نگهدارنده، به سیلندر و پیستون متصل می‌شوند. در بدنه سیلندر چند خروجی تعبیه شده است که برای خروج هوای انباشته شده در محفظه و پر کردن یا تخلیه کردن روغن هیدرولیکی استفاده می‌شود. سیلندرهای پنوماتیک نیز از قدرت هوای فشرده برای ایجاد حرکت طولی و رفت و برگشتی استفاده می‌کنند.

انواع سیلندر هیدرولیک

سیلندرهای هیدرولیکی را می‌توان براساس ویژگی‌هایشان به چهار دسته تقسیم کرد:
 • سیلندرهای پلانجری: سیلندرهای پلانجری به نام «رام سیلندر» نیز شناخته می‌شوند و معمولا در تعمیرگاه‌های اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • سیلندرهای تلسکوپی: سیلندرهای تلسکوپی به سیلندرهای چند مرحله‌ای معروف هستند و در موقعیت‌هایی که فضای کمی وجود دارد، استفاده می‌شوند.
 • سیلندرهای کابلی: سیلندرهای کابلی علاوه بر سیستم‌های هیدرولیک، در سیستم‌های پنوماتیک نیز کاربرد دارند و نیروی زیادی تولید می‌کنند.
 • سیلندر دیافراگمی: این سیلندرها در دو نوع دیافراگم تخت و دیافراگم لبه‌گرد تولید می‌شوند و هیچ‌گونه نشتی ندارند. سیلندرهای پنوماتیکی را نیز می‌توان براساس عملکردشان به دو نوع تقسیم‌بندی کرد:
 • سیلندرهای تک عملکردی: سیلندرهای تک عملکردی دارای یک ورودی هستند. در این سیلندر پس از ورود هوای فشرده و ایجاد تغییر در حرکت پیستون، جابه‌جایی صورت می‌گیرد.
 • سیلندرهای دو عملکردی: سیلندرهای دو عملکردی دارای دو ورودی و خروجی هستند و قابلیت جابه‌جایی در دو جهت را دارند.
 • خرید و فروش آنلاین انواع سیلندر

  انتاکالا با فراهم آوردن بستری برای خرید و فروش آنلاین کالاهای صنعتی، این امکان را به شما می‌دهد که انواع سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک را به سادگی معامله کنید. در صورتی که خریدار یا فروشنده این محصولات هستید، با ثبت‌نام در سایت انتاکالا، می‌توانید نسبت به خرید یا فروش آن‌ها اقدام کنید.
  مشاهده به عنوان مشبک فهرست

  2موردها

  تا بر صفحه
  1. برند : NORGREN
   پوزیشنر سیلندر برند NORGREN مدل M/1540 (عدد)
   ‎2٬250٬000٬000ریال
  2. برند : NORGREN
   سیلندر دوکاره برند NORGREN مدل802080 (عدد)
   ‎69٬000٬000ریال
  مشاهده به عنوان مشبک فهرست

  2موردها

  تا بر صفحه