تجهیزات انبار

تجهیزات نگهداری وانبارش

تجهیزات انبارش شامل ابزارها و قطعاتی است که روند انبارداری و نگه‌داری مواد و محصولات را ساده‌تر کرده و دسترسی مجدد به آن‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن امکان‌پذیر می‌کند. تجهیزات انبارش بسته به مکانیزه یا نیمه مکانیزه بودن انبار و مواد و محصولات موجود در آن متفاوت خواهد بود.

انواع تجهیزات انبارش

تجهیزات مورد نیاز برای انبارش به گروه‌ها و دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. از این جمله، می‌توان موارد زیر را برشمرد:

ماشین آلات انبارداری جهت تخلیه و بارگیری

از این جمله، می‌توان به انواع کرین‌ها و جرثقیل‌های دستی، سقفی، کارگاهی، بازویی و ماشینی اشاره کرد. این تجهیزات از مهم‌ترین ماشین‌آلاتی به حساب می‌آیند که فرآیند انبارش را امکان‌پذیر می‌کنند.

تجهیزات حمل و جابجایی

تجهیزات حمل و جابه‌جایی از مهم‌ترین دستگاه‌ها و ابزارهایی هستند که ورود بار تخلیه شده به انبار و جابه‌جایی و طبقه‌بندی آن‌ها را امکان‌پذیر می‌کنند. از این میان، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • انواع لیفتراک مخصوص جابه‌جایی و انبارکردن انواع بار
 • جک پالت پالت تراک برای حمل و جابه‌جایی کالاهای نامتقارن
 • استاکر به‌عنوان جایگزینی مقرون به‌صرفه برای لیفتراک‌ها
 • ریچتراک مخصوص حمل عمودی و افقی کالاها در فضاهای بسیار باریک
 • میز‌های هیدرولیک با ظرفیت و ارتفاع‌های متنوع برای حمل کالاها در مسیرهای عمودی
 • جک پالت‌ قیچی مخصوص بارگیری و تخلیه
 • یدک‌کش دارای یک سطح هموار و یک سطح شیب‌دار هیدرولیکی مناسب برای حمل و جابه‌جایی ماشین‌آلات
 • بشکه‌گیر مخصوص جابه‌جایی انواع بشکه‌های فلزی و پلاستیکی
 • وسایل مورد نیاز برای اندازه‌گیری

  این تجهیزات به تعیین ابعاد و وزن کالاها کمک می‌کنند. از این جمله، می‌توان به انواع ترازوهای دیجیتال و آزمایشگاهی، ورنیه و باسکول اشاره کرد.

  قفسه‌ها

  قفسه‌ها از مهم‌ترین تجهیزات انبارش بوده و در عین ایجاد شرایط مناسب برای طبقه‌بندی کالاها، دسترسی مجدد به آن‌ها را آسان‌تر می‌کنند.

  پالت‌ها

  پالت‌ها جابه‌جایی انواع کالاهای متقارن و غیر متقارن را امکان‌پذیر کرده و احتمال بروز آسیب به آن‌ها را کاهش می‌دهند.

  بارکد خوان

  این ابزار یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی است که دسترسی به کلیه اطلاعات ضروری کالاها را در کلیه مراحل انبارداری امکان‌پذیر می‌کند.

  نوار نقاله

  نوار نقاله از مهم‌ترین تجهیزاتی است که جابه‌جایی مواد و محصولات را از ابتدای تولید تا بسته‌بندی و انبارداری امکان‌پذیر می‌کند.

  تجهیزات ایمنی

  انواع تجهیزات ایمنی از پوشاک مناسب گرفته تا کپسول آتش‌نشانی، شلنگ‌های آتش‌نشانی، آژیر اعلام خطر، منابع آب و جعبه‌ کمک‌های اولیه از مهم‌ترین ابزارهایی به حساب می‌آیند که ایمنی در انبار را تضمین می‌کنند.

  خرید و فروش آنلاین انواع تجهیزات انبارش

  انبار از مهم‌ترین بخش‌های واحدهای تجاری، صنعتی و تولیدی به حساب می‌آید. انتاکالا با ارائه بستری مناسب، خرید و فروش آنلاین انواع تجهیزات انبارش را برای صاحبان صنایع، خریداران و فروشندگان امکان‌پذیر کرده است. خرید یا فروش کلیه تجهیزات انبارش از طریق ثبت‌نام در وب‌سایت انتاکالا امکان‌پذیر خواهد بود.
  هیچ محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.