رزین و اپوکسی

زنگ زدا ها

استفاده از زنگ زدا یکی از روش‌های اصولی برای از بین بردن زنگ‌زدگی فلزات مختلف است. فلزات اگر پوشش درستی نداشته باشند، دچار زنگ‌زدگی می‌شوند. در اثر زنگ زدن، یک لایه به رنگ قرمز، قهوه‌ای یا نارنجی روی فلز می‌نشیند و کارایی فلز را از بین می‌برد. زنگ زدن آهن در ابزارها و ماشین‌آلات صنعتی، مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد. به طور کلی زنگ آهن به دو نوع زنگ‌زدگی مخرب و پایدار تقسیم می‌شود. در زنگ‌زدگی پایدار، یک لایه روی فلز تشکیل می‌شود و از خورده شدن قسمت‌های زیرین جلوگیری می‌کند. زنگ‌زدگی مخرب نیز باعث ازکارافتادگی، خوردگی و شکستگی دستگاه‌ها می‌شود. در صورتی که فرایند زنگ‌زدایی به موقع انجام نشود، زنگ‌زدگی سطح فلز به لایه‌های زیرین نفوذ می‌کند و باعث فرسودگی آن‌ها می‌شود. این فرسودگی، خرابی ماشین‌آلات و ابزارها و خسارات دیگری را در پی خواهد داشت. به طور مثال اگر چرخ‌دنده‌ها دچار زنگ‌زدگی شوند و این زنگ‌زدگی به اجزای داخلی نفوذ کند،‌ حرکت چرخ‌دنده متوقف می‌شود و ممکن است کل دستگاه از کار بیفتد. برای زنگ‌زدایی دستگاه‌های صنعتی از روش‌های مختلفی مانند سندبلاست،‌ شات بلاست، واتر جت، الکترولیز و ... استفاده می‌شود. استفاده از زنگ‌زدا نیز یکی دیگر از روش‌های موثر برای زدودن زنگ است.

انواع زنگ زدا

زنگ‌زداها با توجه به ویژگی‌ها و کاربردی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. یکی از انواع زنگ‌زدا، زنگ زدای اسیدی است. این نوع زنگ زدا به دلیل پاک‌کنندگی و اسیدیته بالا، با رسوبات فلز واکنش نشان می‌دهد و مواد اضافی را از آن جدا می‌کند. برای استفاده از زنگ زدای اسیدی باید به غلظت آن، نحوه استفاده و نکات ایمنی درج شده، توجه کرد.

خرید و فروش آنلاین انواع زنگ زدا

انتاکالا با فراهم آوردن بستری برای خرید و فروش آنلاین کالاهای صنعتی، این امکان را به شما می‌دهد که انواع زنگ زدا را به سادگی معامله کنید. در صورتی که خریدار یا فروشنده این مواد هستید، با ثبت‌نام در سایت انتاکالا، می‌توانید نسبت به خرید یا فروش آن‌ها اقدام کنید.
هیچ محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.