کارتن بسته بندی

کارتن بسته بندی صنعتی

کارتن بسته بندی یکی از پرکاربردترین و اصلی‌ترین محصولاتی است که در صنایع بسته‌بندی به‌کار می‌رود. این محصول معمولا از سه‌لایه کاغذ تشکیل شده است. در لایه‌های بیرونی آن عموما از کاغذ لاینر یا کاغذ صاف استفاده می‌شود. این در حالی است که برای لایه میانی از کاغذ فلوتینگ یا کنگره‌دار بهره می‌جویند. کاغذ فولتینگ نوعی کاغذ ضخیم است که استحکام بالایی دارد. این محصول حاصل خشک کردن پالپ چوب یا خیمری قهوه‌ای رنگ است که از ضایعات کشاورزی به‌دست می‌آید و تحت شرایط ویژه‌ای تولید می‌شود. انواع کارتن بسته بندی از نظر چاپ کارتن‌ها از نظر چاپ به دو نوع عمده تقسیم‌بندی می‌شوند:
 • چاپ فلسکو یا چاپ بر روی کارتن
 • چاپ لیمنتی
 • کارتن‌های چاپی در مقایسه با انواع لمینتی از کیفیت پایین‌تر و استحکام کم‌تری برخوردارند. کارتن چاپی عموما با در نظر گرفتن نوع و ابعاد محصول ساخته می‌شود. چاپ بر روی این کارتن توسط دستگاه فلسکو و هم‌زمان با فرآیند ساخت انجام می‌شود. برای ساخت کارتن‌هایی با ابعاد یا اشکال خاص، ابتدا باید نوعی قالب دایکاتی یا روتاری تولید شده و سپس، روند ساخت انجام گیرد. این در حالی است که برای تولید کارتن لمینتی، ابتدا دستگاه چاپ افست طرح مورد نظر را بر روی مقوا چاپ می‌کند. سپس تصویر چاپ شده با کمک چسب سیلیکات روی سطح کارتن چسبانده می‌شود. به این کار لمینت می‌گویند.

  انواع کارتن بسته بندی

  کارتن‌‌ها برحسب نیاز مشتری با میزان مقاومت و استحکام گوناگونی ساخته می‌شوند. برای مثال، در هنگام بسته‌بندی و ارسال محصولات به خارج از کشور لازم است از کارتن پنج‌لایه با فلوتینگ مستحکم‌تری استفاده شود. انواع کارتن برحسب میزان مقاوت عبارتند از:
 • مقوایی تک جداره
 • پنج‌لایه
 • سه‌لایه
 • خرید و فروش آنلاین کارتن بسته بندی

  کارتن بسته بندی محصولی کاربردی با استحکام بالا است. امروزه، دسترسی به این محصول بسیار ساده است. انتاکالا با ارائه بستری مناسب برای خرید و فروش آنلاین کلیه تجهیزات بسته‌بندی و کالاهای صنعتی دسترسی به انواع کارتن‌ها را برای مصرف‌کنندگان، صاحبان صنایع، خریداران و فروشندگان امکان‌پذیر کرده است. اگر قصد خرید یا فروش تجهیزات صنعتی و بسته‌بندی را دارید کافی است در وب‌سایت انتاکالا ثبت نام کنید.
  هیچ محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.