واشر آب بند

واشر شیر

به صفحاتی به شکل دیسک که دارای یک سوراخ مرکزی است و از جنس فلزی، غیرفلزی و با قطرهای خارجی و داخلی تولید می شود، واشر می‌گویند. واشرهای کاربرد زیادی دارند. قطعا بارها این ابزار را دیده‌اید. واشرها برای توزیع بار اتصال‌دهنده، فاصله دهنده، جلوگیری از سست شدن مونتاژ، پشتیبانی از سیستم‌های اتصال و جلوگیری از نشت سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرند. واشرها به‌وفور در صنایع و لوازم خانگی استفاده می‌شوند. رایج‌ترین نوع واشر به صورت انعطاف‌پذیر است که در شیرهای آب و فاضلاب برای جلوگیری از نشت آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. به علاوه واشرها از شیارها محافظت کرده و از باز شدن مهره‌ها در اتصالات جلوگیری می‌کنند. واشر با توجه به کاربردی که دارد، طراحی مناسبی هم برای آن در نظر گرفته می شود. برخی از این واشرها ضربه‌گیر هستند و باید بتوانند فشار بالایی را در سطح مشخصی پخش کنند تا از بروز فشار روی سایر قطعات جلوگیری کنند.

انواع واشر

دسته‌بندی انواع واشر با توجه به معیارهای مختلفی انجام می‌گیرد. در کل واشرها به سه نوع قفل‌دار، فنر و ساده یا تخت تقسیم‌بندی می‌شوند. البته انواع دیگر واشر را می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی کرد:
 • واشرهای D شکل
 • واشرهای گلگیر
 • واشرهای پایان‌دهنده یا ضد غرق
 • انواع واشر SAE
 • شانه‌های شستشو
 • واشرهای گشتاور
 • خرید و فروش آنلاین واشر

  واشرها تنوع بسیار زیادی دارند و کاربرد آن‌ها هم بسیار متنوع است. با این وجود باید هر واشر با توجه به کاربرد خود در سایز و ابعاد کاملا دقیق خریداری شود. خرید آنلاین واشر از مراکز معتبر این امکان را به افراد فعال در صنایع صنعتی و تعمیراتی می‌دهد که از مشاوره‌های لازم در این زمینه برخوردار شوند. از طرفی خرید غیرحضوری امکان خرید راحت‌تر را به مشتریان می‌دهد تا در اسرع وقت محصولات مورد نیاز خود را با تنوع بالا خریداری کرده و در محل تحویل بگیرند. انتاکالا امکان خرید و فروش انواع واشر را برای شما به صورت غیرحضوری و آنلاین فراهم کرده است. به سادگی با ثبت‌نام در سایت به جمع این کاربران فعال بپیوندید.
  هیچ محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.