پکینگ

پکینگ (آب بند صنعتی)

یکی از قدیمی‌ترین آب‌بندهایی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار مر گیرد، پکینگ است. این ابزار از گذشته در چین باستان استفاده می‌شد. موتورهای بخار اولیه و تولید و استخراج نفت خام در قرن نوزدهم استفاده زیادی از پکینگ داشتند. این ابزار به واسطه ساختار ارزان قیمت، ساده و قابل دسترسی که دارند از جمله آب‌بندهای پرکاربرد محسوب می‌شدند. پکینگ در حفره آب‌بندی قرار داده می شود و به کمک پیچ‌های گلند یا شیار آب‌بندی فشرده می شود. خاصیت پلاستیسیته پکینگ باعث می شود تا تماس پکینگ با شفت انجام گیرد. ماده روان کار هم در کنار این ابزار به کار گرفته می شود تا در بخش‌های تماسی و غیرتماسی ایجاد حالت شیار مانند روغنی کند و بدین صورت از نشت کردن سیالات جلوگیری شود.

انواع پکینگ

پکینگ‌ها دارای دو نوع هستند که هر کدام برای محیط خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال پکینگ روغنی آزبستی دارای کیفیت بالاتری است و در دما و فشار بالاتر می‌توان از آن استفاده کرد. از این رو در صنایع مختلف شیمیایی و انتقال منابع نفتی می‌توان از آن بهره برد. البته آب‌بندهای نواری در صنایعی مانند لوله‌های جریان آب و صنایع کم فشار بیشتر استفاده می‌شوند و قیمت مناسبی هم دارند.
  • آب‌بند نواری
  • پکینگ روغنی آزبستی
  • خرید و فروش آنلاین پکینگ

    این روزها خرید و فروش آنلاین به یک گزینه پرطرفدار تبدیل شده است. اکثر افراد سعی می‌کنند به جای این که وقت خود را در هیاهوی بازار و ترافیک هدر دهند، از گزینه‌های خرید غیرحضوری و آنلاین بهره ببرند. انواع پکینگ را می‌توان در مراکز معتبر خریداری کرد و در اسرع وقت در محل تحویل گرفت. انتاکالا به عنوان یکی از مراکز معتبر در زمینه خرید و فروش انواع ابزار، فعالیت می‌کند. می‌توانید بر روی سایت انتاکالا ثبت‌نام کنید و انواع پکینگ را خریداری کرده یا به عنوان فروشنده محصولات خود را در این مرکز عرضه کنید. بدین صورت امکان معاملات غیرحضوری و مطمئن برای شما ایجاد می شود.
    هیچ محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.